Nieuws
[afgerond] Gepland onderhoud – Vervanging APC's/PDU's op vrijdag 13 juni
Geplaatst door Michel [Support] aan 10-06-2025 10:59

Op vrijdag 13 juni 2025 zullen onze datacentertechnici in de ochtenduren onderhoud uitvoeren aan een aantal servercabinetten. Tijdens dit onderhoud worden de laatste resterende verouderde APC-units (American Power Conversion) en PDU’s (Power Distribution Units) vervangen door moderne, op afstand beheersbare modellen.

Dit is een essentiële vervolgstap in het moderniseren van onze stroomverdeling en remote beheerfunctionaliteit binnen de serverinfrastructuur. De meeste cabinetten zijn reeds in een eerdere fase voorzien van nieuwe PDU’s; deze ronde betreft uitsluitend de afronding van deze migratie voor een klein aantal overgebleven racks.

Planning en impact op beschikbaarheid

  • Startijd: vrijdag 13 juni rond 08:00 uur
  • Verwachte eindtijd: rond 13:00 uur
  • Geplande downtime per server: slechts enkele minuten, alleen tijdens het fysiek overzetten naar de nieuwe PDU

Onze technici zorgen ervoor dat alle betrokken hardware nodes en onderliggende servers gecontroleerd worden afgesloten voordat de stroomvoorziening wordt losgekoppeld. Na aansluiting op de nieuwe PDU's worden de systemen weer zorgvuldig en gecontroleerd opgestart. De downtime wordt tot een absoluut minimum beperkt en treft uitsluitend een klein aantal servers waarvan de stroomvoorziening fysiek omgezet moet worden.

Waarom dit onderhoud nodig is

De huidige PDU's die nog in gebruik zijn, voldoen niet langer aan de vereisten voor modern remote beheer, energie-inzicht en operationele betrouwbaarheid. Door het vervangen van deze componenten kunnen we:

  • Stroomcircuits op afstand monitoren en beheren
  • Individuele poorten uitschakelen of herstarten bij incidenten
  • Overbelasting beter detecteren en voorkomen
  • Realtime inzicht krijgen in stroomverbruik per uitgang

Dit zorgt voor hogere beschikbaarheid, betere probleemoplossing op afstand en een verbeterde controle over de fysieke infrastructuur.

Wat is een APC of PDU precies?

Een APC (van fabrikant Schneider Electric) of PDU is een professionele stroomverdelingsunit die in een serverrack wordt gemonteerd. Deze unit voorziet alle aangesloten apparatuur – zoals hardware nodes, switches en storage-units – van een stabiele en betrouwbare stroomtoevoer.

Moderne, zogenoemde Switched PDU’s, beschikken over geavanceerde functies zoals:

  • Individuele poortbewaking en aansturing – elke stroomuitgang is afzonderlijk te schakelen
  • Energiemeting per uitgang – real-time stroomverbruik zichtbaar per aangesloten apparaat
  • Individuele poortbewaking en aansturing – elke stroomuitgang is afzonderlijk te schakelen
  • Beveiliging tegen overbelasting – automatische waarschuwing of uitschakeling bij te hoge belasting
  • Remote reboot-mogelijkheid – bij vastgelopen apparatuur kan op afstand worden herstart

Deze functionaliteit is cruciaal binnen professionele datacenteromgevingen, waarin snelheid, controle en betrouwbaarheid essentieel zijn.

Wanneer de werkzaamheden afgerond zijn, dan zal dit nieuwsbericht vanzelfsprekend aangepast worden. Excuses voor het mogelijk ongemak in deze.

Update (17:10); technici zijn niet overal aan toegekomen vandaag helaas. Dit mede door de exploit inzake Roundcube. Naar verwachting zal men de zaken afronden medio (midden) jullie. Hierover zullen wij nog een nieuw bericht uiteraard plaatsen.


Reacties (0)